Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektör DURMUŞ, İİBF'nin Yeni Öğrencilerini Tebrik Etti

06.10.2017

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından Batı Raman Kampüsünde düzenlenen oryantasyon (uyum) etkinliğine katılarak, Batman Üniversitesi’ni tercih ettikleri için yeni öğrencileri tebrik etti.

 

Etkinliğe Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ’un yanı sıra, Batman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel BİRİNCİ, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 

Oryantasyon programında konuşma yapan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, öğrencilere Batman’ın ve Üniversite imkânlarından söz ederek üç hususa dikkat çekti.

 

“TÜRKÜ, KÜRDÜ, ARABI, LAZI, ÇERKEZİ İLE BİRLİK OLAN BİR MİLLETİN YIKILMAZ”

Birinci husus, öğrencilerimizin birlik ve beraberliğimizi bozmamalarını, vatan ve bayrak sevgisiyle dolu olmalarını istediklerini belirten Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, “15 Temmuz hain darbe girişimine karşı milletimizin dik duruşu biz gösterdi ki, Türkü, Kürdü, Arabı, Lazı, Çerkezi ile birlik olan bir milletin yıkılmayacağıdır. Bu nedenle içimizdeki tüm kültürel değerlerle birlik olun. Vatanperver olun. Ülkemizin güney sınırlarındaki karışıklık incelendiğinde birlikte yaşama kültürü kaybolduğunda, ülkelerin nasıl felaketlere sürüklendiği ortadadır. Birlikte yaşama kültürünün önemini kavramaya çalışın.” dedi.

 

“SEVGİ PAYLAŞILINCA ÇIĞ GİBİ BÜYÜR”

“İkinci husus öğrencilerin birbirlerini saygı çerçevesinde severek, sevgi yumağı oluşturmalısınız” diyen Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, “Üniversite yılları çok önemlidir ve insanın hayatında önemli kırılma noktalarındandır. Sevgi paylaşılınca çığ gibi büyüyerek sizi ve çevrenizi hem şimdi hem de gelecekte mutlu edecektir. Arkadaşlarınızı dünya görüşleri yüzünden veya kültürel farklılıkları yüzünden üzmeyin, onları anlamaya çalışın, birlikte yaşamanın ne kadar güzel ve mutluluk verici olduğunun farkına varın.” dedi.

 

“ÖZGÜVENLİ VE DONANIMLI OLUN”

“Üçüncü husus, öğrencilerimizin kendine özgüvenli ve donanımlı yetişmelisiniz” diyen Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, “aldığınız eğitim ve kültürle aklı hür, vicdanı hür, gençler olun. Kimseye kendinizi ve aklınızı kullandırmayın, aklınızı ve zekanızı bu milletin geleceği için kullanın.” dedi.

 

“ORYANTASYON PROGRAMI GELENEKSELLEŞECEK”

Batman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel BİRİNCİ, fakülteye yeni başlayan öğrencileri tebrik ederek: “ Oryantasyon programı üniversite öğrencileri için vazgeçilmez bir etkinliktir. Bu program çerçevesinde fakültemize yeni başlayan öğrencilere öğrencilik süresince yaşayacakları, üniversitemiz kuralları, sosyal etkinlikler ve imkanlarımızdan bahsedilmiştir. Fakültemiz öğrencilerini kutluyor, başarılar diliyorum.” dedi.

 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel BİRİNCİ, oryantasyon etkinliklerinin bundan sonraki dönemlerde de gelenekselleştirilerek devam edeceğini ifade etti.

 

Yapılan konuşmalardan sonra kokteyl, canlı müzik ve öğrencilere aşure dağıtımıyla program sona erdi.